catawbas کودکان تحقیقات رادیکال بلوغ زودرس

catawbas: کودکان تحقیقات رادیکال بلوغ زودرس تاثیر گذار خبر علم و تکنولوژی

گت بلاگز علم و تکنولوژی دردسر تازه بازی های موبایلی با چاشنی بلوغ زودرس

 آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) بر اساس نتیجه های به اثبات رسیده تحقیقات، اعلام کرده است امواج رادیوفرکانس که زیاد از طریق بازی های موبایلی و استفا

دردسر تازه بازی های موبایلی با چاشنی بلوغ زودرس

آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) بر اساس نتیجه های به اثبات رسیده تحقیقات، اعلام کرده است امواج رادیوفرکانس که زیاد از طریق بازی های موبایلی و استفاده از تبلت، کودکان را تحت تاثیر قرار می دهند، باعث ایجاد تغییرات هورمونی و بلوغ زودرس در آنها می شود.

ورود تکنولوژی ها و وسایل نوین به خاص در عرصه تجهیزات ارتباط جمعی به زندگی بشر به رغم تمام مزایایی که دارند، معایب و مضرراتی نیز به همراه داشته که بیشترین عوارض آن متوجه سلامت انسان ها و تاثیر آن بر نسل های بعدی هست.
تغییر الگوهای زندگی، افراد جامعه و حتی کودکان را به سمتی برده است که طی روز ساعت های طولانی را به استفاده از وسایلی مانند تبلت و گوشی تخصیص داده شده است می دهند، غافل از اینکه امواج از طریق این وسایل سیستم های داخلی بدن آنها را تحت تاثیر قرار داده و باعث بروز پرسشها و بیماری هایی می شود که شاید سال ها بعد نمایان شوند.

عبارات مهم : کودکان
دکتر مینو شاهانی عضو مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تایید تاثیر این امواج بر بلوغ زودرس در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد: در جلد 80 و 102 مقالات مختلفی که از سوی آژانس بین المللی تحقیقات سرطان منتشر شده، ثابت شده است است که امواج رادیوفرکانس مانند موبایل می تواند روی سطح تغییرات هورمونی و بلوغ زودرس تاثیر گذارد.
وی افزود: بر اساس نتیجه های تحقیقات انتشار یافته از سوی این آژانس بین المللی، این امواج با ایجاد بلوغ زودرس حتی می توانند به صورت غیرمستقیم باعث بروز سرطان در سنین بالاتر شود که البته این عنوان به صورت اپیدمیولوژی و رندمی است و یک قاعده کلی جهت همگان محسوب نمی شود.
شاهانی همچنین به تاثیر رادیکال های آزاد در بروز بلوغ زودرس اشاره کرد و گفت: ورود رادیکال های آزاد به بدن از طریق مصرف رژیم غذایی ناسالم مانند فست فودها، سیستم های بدن را به سمت ایجاد تغییرات هورمونی سوق می دهند که می تواند باعث بلوغ زودرس شود.
وی ادامه داد: بلوغ زودرس می تواند پرسشها زیادی را جهت کودکان و والدین آنها ایجاد کند که از نظر سیستمی می توان در مواردی به رشد ناکافی قد در کودکان اشاره کرد؛ بنابراین مورد نیاز است مادران به خاص مادران صاحب فرزند دختر، از آنجایی که دختران مادران آینده کشور هستند و باید به سلامت آنها جهت حفظ سلامت نسل های آینده کشور توجه خاص ای شود، کودکان خود را از مواردی که باعث بلوغ زودرس در آنها می شود، دور نگه دارند.
شاهانی سن مناسب بلوغ جهت دختران را 13 و جهت پسران 15 تا 16 سالگی بیان کرد و گفت: البته موارد استثنا نیز وجود دارد ولی به طور کلی باید کودکان تا آنجایی که ممکن است از مصرف رژیم غذایی دارای رادیکال های آزاد مانند فست فودها و نوشابه ها اجتناب کنند و استفاده از موبایل، تبلت و سایر رایانه ها را محدود کنند.

منبع: ایرنا

دردسر تازه بازی های موبایلی با چاشنی بلوغ زودرس

واژه های کلیدی: کودکان | تحقیقات | رادیکال | بلوغ زودرس | تاثیر گذار | خبر | علم و تکنولوژی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz