catawbas کودکان تحقیقات رادیکال بلوغ زودرس

catawbas: کودکان تحقیقات رادیکال بلوغ زودرس تاثیر گذار خبر علم و تکنولوژی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی نقره‌داغ می‌شوند ، متخلفان ۶۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومانی&quot، &quot

به دنبال انتقادات اخیر کارشناسان از پرداخت یارانه ۶۰۰ میلیارد تومانی به واردکنندگان ماشین و ابراز نگرانی از از بین بردن شدن بیت‌المال، وزیر اقتصاد به عنوان ورود

نقره‌داغ می‌شوند ، متخلفان ۶۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومانی&quot، &quot

"متخلفان ۶۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومانی" نقره داغ می شوند

عبارات مهم : خودرو

به دنبال انتقادات اخیر کارشناسان از پرداخت یارانه ۶۰۰ میلیارد تومانی به واردکنندگان ماشین و ابراز نگرانی از از بین بردن شدن بیت المال، وزیر اقتصاد به عنوان ورود کرده و ضمن هشدار به واردکنندگان خودرو، وعده داد حق مردم را ریال به ریال از متخلفان بعد می گیرد.

به گزارش ایسنا، با دستور اخیر رییس جمهوری مبنی بر انتشار لیست شرکت های دریافت کننده ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی جهت واردات کالا با نشانه جلوگیری از گران فروشی این شرکت ها، چندی پیش بانک مرکزی لیست شرکت های واردکننده خودروی دریافت کننده ارز دولتی را منتشر کرد.

این لیست بیانگر پرداخت ۱۲۱ میلیون یورو ارز دولتی به واردکنندگان ماشین در چند ماه اخیر بود. براین اساس مشخص شد با توجه به تفاوت قیمت ارز دولتی و آزاد، حدود ۶۰۰ میلیارد تومان یارانه در قالب ارز دولتی به واردکنندگان ماشین پرداخت شده است است.

نقره‌داغ می‌شوند ، متخلفان ۶۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومانی&quot، &quot

شرکت های رامک خودرو، بهمن موتور، یاران خودروی الوند، ابراهیمی شادمان محمد، کشور عزیزمان ایران ماشین دیزل، دنیا نوین آریا، ایرتویا، نادران کار موتور، کوشا ماشین نگین، آرین موتور پویا، نگین خودرو، نوشه تجارت سپهر، پاکرو سبز قشم، ماموت خودرو، ایمن تجارت جام جم، آرین موتور تابان، آپام خودروی الوند، نگین خودرو، آژمان نگین کارا، ملینا تجارت آرکا و کرمان موتور دریافت کننده ارز دولتی جهت واردات ماشین هستند.

طبق اعلام رییس انجمن واردکنندگان خودرو، برند خودروهای وارد شده است با ارز دولتی مشمول بر برندهای نیسان، میتسوبیشی، رنو، سانگ یانگ، دی اس، هیوندای، تویوتا، هاوال و فولکس واگن بوده است.

به دنبال انتقادات اخیر کارشناسان از پرداخت یارانه ۶۰۰ میلیارد تومانی به واردکنندگان ماشین و ابراز نگرانی از از بین بردن شدن بیت‌المال، وزیر اقتصاد به عنوان ورود

اما رسانه ای شدن پرداخت یارانه ۶۰۰ میلیارد تومانی به واردکنندگان ماشین انتقاد شدید کارشناسان را به دنبال داشت. در یکی از این انتقادات عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی اظهار کرد “باید مشخص شود ۶۰۰ میلیارد تومان یارانه پرداختی دولت از بیت المال به شرکتهای واردکننده خودرو، کجا رفته و چه سرنوشتی داشته است”.

امرالله امینی با بیان اینکه این ۶۰۰ میلیارد تومان رانتی است که به شرکتهای واردکننده ماشین داده شده است هست، خاطرنشان کرد: می توان آینده نگری کرد که شرکتهای واردکننده ماشین طبق روال گذشته، خودروهای وارد شده است با ارز دولتی را با قیمت ارز آزاد فروخته و ۶۰۰ میلیارد تومان یارانه پرداختی را تصاحب کنند.

در یکی دیگر از انتقادات عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت نیز خواستار اقدام دولت جهت بازپس گیری یارانه پرداختی به واردکنندگان ماشین شد.

نقره‌داغ می‌شوند ، متخلفان ۶۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومانی&quot، &quot

امیرحسن کاکایی در این رابطه اظهار کرد: دولت باید به سرعت وارد عمل شده است و اشتباه پیشین را جبران و ۶۰۰ میلیارد تومان یارانه پرداختی را از شرکتهای واردکننده ماشین بازپس بگیرد.

در چنین شرایطی که بعضی نمایندگان مجلس نیز خواستار روشن شدن آینده یارانه ۶۰۰ میلیارد تومانی پرداختی به واردکنندگان ماشین شده است بودند، روز گذشته وزیر اقتصاد به این عنوان ورود کرده و وعده داد که پرونده شرکتهای واردکننده خودروی دریافت کننده ارز دولتی به دقت بررسی و علاوه بر وصول کامل مالیات، با شرکتهایی که خودروهای وارد شده است با ارز دولتی را با قیمت ارز آزاد فروخته باشند، به شدت برخورد خواهد شد.

به دنبال انتقادات اخیر کارشناسان از پرداخت یارانه ۶۰۰ میلیارد تومانی به واردکنندگان ماشین و ابراز نگرانی از از بین بردن شدن بیت‌المال، وزیر اقتصاد به عنوان ورود

مسعود کرباسیان در این رابطه اعلام کرد:” شرکت امور مالیاتی بعد از برگزاری جلسات کارشناسی، مکلف شده است تا با دقت و حساسیت به بررسی اوضاع پرونده مالیاتی افراد یا شرکتهایی بپردازد که با ارز ۴۲۰۰ تومانی اقدام به واردات ماشین کرده اند. در این رابطه در هفته جاری این کارها صورت خواهد گرفت:

اول: گمرک و وزارت صنعت لیست تمامی شرکتها و اشخاص واردکننده را در اختیار وزارت امور اقتصادی و دارایی و شرکت امور مالیاتی قرار داده تا بررسی های دقیق در مورد سوابق مالیاتی آنها صورت گیرد. همچنین جهت شفافیت هرچه بیشتر، لیست مورد نظر به زودی در اختیار افکار عمومی هم قرار خواهد گرفت.

نقره‌داغ می‌شوند ، متخلفان ۶۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومانی&quot، &quot

دوم: در صورتیکه واردکنندگان ماشین با ارز ۴۲۰۰ تومانی، اقدام به فروش محصولات با قیمت بالاتر در بازار کرده باشند و این درآمد را “ابراز کنند”، مالیات آنها براساس قانون و برمبنای کارشناسی دقیق شرکت امورمالیاتی تا ریال آخر مطالبه خواهد شد. ارزش ابراز شده است کالای وارداتی آنها و قیمت فروش نهایی با نهایت دقت مورد بررسی قرار می گیرد. البته سازمانهای نظارتی مانند تعزیرات، بازرسی کل کشور و شرکت حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان هم با گروهی که کالاهای وارداتی با ارز رسمی را با قیمت بالاتر فروخته باشند، در نهایت جدیت برخورد خواهند کرد.

سوم: در صورتی که این گروه از واردکنندگان با ارز ۴۲۰۰ تومانی اقدام به واردات کرده باشند و درآمدی زیاد از آنکه ابراز می کنند، کسب کرده باشند، شرکت مالیاتی ضمن شناسایی درآمدهای آن ها با این گروه به مثابه افرادی که “فرار مالیاتی” انجام داده اند، براساس نص صریح قانون و بدون اغماض برخورد خواهد کرد”.

وزیر اقتصاد وعده داده که “حق مردم را ریال به ریال از متخلفان می گیرم”.

واژه های کلیدی: خودرو | ماشین | یارانه | فرار مالیاتی | پرداخت یارانه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz